Z lásky k nohám: turistická obuv Danner

danner turisticka obuv

Corona nám zmenila životy tak, že chodíme vo všeobecnosti oveľa menej. Ale zase vôbec nám nezakázala chodiť na turistiku. Obuť sa a vyraziť aspoň niekam na najbližší kopec urobí s psychikou divy. Takže, put on your blue suede shoes, alebo ešte lepšie poriadnu suede turistickú obuv a šup von – outdoor volá!

Vo wilderoben si už zákazníci svoju turistickú obuv našli. Dobré referencie sa šíria ústnym podaním, a veru, zatiaľ sa stretávame so spokojnosťou. Turistická obuv Danner proste nesklame. Niektorí si už zaobstarali aj viac párov topánok, aby si ich mohli striedať. Vraj podľa náročnosti a typu terénu. (Ale my vieme, že sa proste zamilovali). Inak väčšina z nich je dosť cool aj do mesta. Ale my sme chceli o tých turistických.

O čom hovoríme?

Mega štýlové a ultraľahučké (v reviews najlepšej turistickej obuvi sa nenašla ľahšia topánka) Trail 2650 sú vhodné najmä na ľahkú a rýchlu chôdzu. Priedušný semiš + textil, sieťovaná výstelka a viacvrstvová medzipodošva udržia nohy v optimálnej prevádzkovej teplote aj pri vyššom výkone. Vibram Megagrip zase ručí za stabilitu.

*Edit: evolúciu nezastavíš – existuje už aj ľahšia varianta: Trailcomber z Cordura nylonu. Vydrží hocčo a skvele sa hodí, keď je hic.

Mountain 600 vo svojom živle

Kto uprednostňuje vyššiu turistickú obuv, prípadne drsnejší terén, má na výber napríklad semišovú klasiku Mountain 600, Mountain Light so zvrškom z jedného kusu zrnitej usne alebo model Danner Jag z brúsenej kože skombinovanej s trvanlivým nylonom. To ale samozrejme nie je komplet ponuka turistickej obuvi vo wilderoben, na to si treba pozrieť stránku wilderoben.com.

Všetky turistické topánky Danner však majú pár vecí spoločných: vysoko kvalitné materiály a precízne prevedenie. Partnerstvo so značkou Vibram je zárukou, že počas túry zostaneš nohami na zemi, či je sucho alebo vlhko. A keď je vlhko, alebo priam totálne mokro, spraví svoje Gore-TEX alebo membrána Danner Dry. Zimné varianty majú termoizolačnú výplň PrimaLoft®, ktorú používa vo svojich produktoch aj Patagonia.

Tak už vieš, ktoré budú tvoje?

Zdroje: gearjunkie.com, switchbacktravel.com

You Might Also Like