Kvalitné šnekové prevodovky využiteľné s trojfázovými motormi a ich zábeh

šneková prevodovka

Šnekové prevodovky sú hojne využívané  v priemysle a je to najmä vďaka vyváženým parametrom a veľmi priaznivej cene. Tento typ prevodoviek je často kombinovaný s trojfázovými asynchrónnymi elektromotormi, s ktorými vytvára veľmi efektívny zdroj pohonu. Zistite, ako sa dajú využiť šnekové prevodovky v priemysle a s čím počítať pri zahájení prevádzky.

snekova prevodovka

Šneková prevodovka je ideálnou voľbou všade tam, kde potrebujete vyriešiť pohon strojov a zariadení. Vhodná je aj tam, kde vzhľadom na nízke otáčky a požadovaný krútiaci moment nestačí iba elektromotor. Veľmi často sú tak v rámci priemyslu kombinované šnekové prevodovky s trojfázovými asynchrónnymi motormi. Využívajú sa v celom rade aplikácií, najmä tých s pomalým alebo stredným stupňom rýchlosti. Zároveň sú ideálnou voľbou aj na pohon zdvíhacích zariadení.

Uvedenie šnekovej prevodovky do prevádzky a zabehnutie

Po zvolení parametrov a následnom dodaní šnekovej prevodovky nasleduje jej montáž, ktorú by mala vykonávať náležité vyškolená osoba. Po montáži je potrebné dôsledne skontrolovať tesnosť prevodovky a náplne. Každá šneková prevodovka si po uvedení do prevádzky zaslúži dôkladné zabehnutie. V tejto súvislosti len uveďme, že šnekové prevodovky sú bezprostredne po výrobe otestované bez záťaže a preto by ste mali prvých niekoľko desiatok hodín prevádzky zvyšovať záťaž postupne.

Po sprevádzkovaní prevodovky si všímajte či nedochádza k prehrievaniu a nadmerným vibráciám. V závislosti od konkrétneho vyhotovenia prevodovky platí, že povrchová teplota by nemala prekračovať hodnoty 70-80 °C. Presnú hodnotu si ale vždy overte u dodávateľa šnekovej prevodovky. Platí, že počas zábehu prevodovky je potrebné citlivejšie zachádzanie, spravidla už ale po 200-300 hodinách prevádzky prevodovka úplne dosiahne svoje parametre.

instalacia prevodovky

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom elektroprevodoviek, elektromotorov a frekvenčných meničov majú všetci naši zákazníci k dispozícií náš odborný tím, ktorý je vždy pripravený pomôcť.

Pre viac informácií navštívte ďalšie zaujímavé odkazy:

https://www.chromebookforum.com/forum/members/22444-marosv.html

https://gfycat.com/@elmotorsk

You Might Also Like