Patagonia vie o čom hovorí, keď hovorí o behaní

patagonia kratasy

Beh zažíva totálny boom. Behajú všetci ako o život. Niekto kvôli tomu, aby kompenzoval sedenie za počítačom, iná preto, lebo beh dáva pocit voľnosti. Možnosť vyvetrať si myseľ a zbaviť ju stresu a civilizačných nánosov. Veľa ľudí tvrdí, že behanie je najlepší šport aj preto, že naň nepotrebuješ nejakú špeciálnu výbavu. Staré tričko a kraťasy, k tomu tenisky a môžeš bežať. To všetko znie motivačne. 

Ale z nejakého dôvodu väčšina tých, ktorí to s behaním nevzdajú po prvých troch pokusoch v marci, máji a septembri, nakoniec presedlá na funkčné oblečenie a starostlivo vybratú obuv.

patagonia beh
Patagonia Strider Pro na zakvitnutej lúke

Asi vedia prečo. Patagonia to vie tiež

Preto každoročne updatuje svoje produkty tak, aby každý zasvätený bežec aj bežkyňa mal na výber z toho najlepšieho, čo funkčné materiály a technológie ponúkajú. Od Patagonie tu máme napríklad kolekciu bežeckých šortiek Patagonia Strider Pro. Dnes sa pozrieme na dámsku verziu týchto obľúbených kraťasov.

Strider Pro Running Shorts sa vyrábajú z rýchloschnúceho 100% recyklovaného polyesteru. Látka je tenučká  a ultraľahká, ošetrená DWR úpravou, ktorá pomáha odpudzovať vodu a predchádzať prilepeniu odevu na pokožku keď začne pršať. Strih je vytvorený s ohľadom na maximálnu voľnosť pohybu. Na bokoch je vykrojený tak, aby ani vysoký skipping a členitý terén pri trail runningu nebol problém (aspoň pre šortky).

Patagonia myslí na dôležité detaily, preto sa s nimi dizajnérsky tím neustále hrá.  Výsledkom je, že dokázali aj do miniatúrnych dámskych Strider Pro včleniť až 5 rôznych vreciek, kam si schováš peniaze, kľúče, mobil a a nejakú tú výživu na dlhé trasy. Legenda hovorí, že šikovnejšie z nás tam dokážu napchať aj rukavice alebo ultraľahkú bežeckú bundu (ako napríklad Patagonia Houdini Jacket). Najčarovnejšie na nich je, že keď sú prázdne, ani ich nevidno, a keď sú plné, vďaka elastickému pásu držia pri tele a počas behu ťa neobťažujú poskakovaním. Ak máš pocit, že toľko vreciek nepotrebuješ, môžeš zvoliť model Patagonia Strider.

Na zadnej strane pásu, v oblasti s vysokou produkciou tepla, nájdeš dvojitú vrstvu sieťovinovej tkaniny  Air Flow, ktorá pomáha udržiavať kríže v suchu. Nesklame ani podšívka, ktorá je vyrobená z jemnej krepovej polyesterovej sieťoviny. Okrem schopnosti odvádzať vlhkosť Patagonia pridala funkciu HeiQ® resp. Polygiene, ktorá má na starosti znižovanie populačného rastu baktérií. Menej baktérií = menej zápachu. Menej zápachu = menej prania. Menej prania = menšia ekologická stopa. K nej prispieva aj používanie materiálov s certifikátom bluesign®.Patagonia sa postará o eko stopu a ty sa už musíš postarať len o tú svoju bežeckú. Vyber si k tomu tie správne šortky tu: https://wilderoben.com/sk/trailovy-beh#run-shorts

kratasy patagonia
Patagonia je veľkým fanúšikom trail runningu

Zdroj obrázkov: patagoniabrandportal.compatagonia.com a therightfits.com

You Might Also Like