Prevádzkové faktory trojfázových elektromotorov VYBO Electric radu AL

elektromotor 5,5kw

Pri výbere nového elektromotora je potrebné vziať do úvahy množstvo rôznych parametrov a medzi nimi aj ich prevádzkové faktory. Zamerali sme sa na trojicu prevádzkových faktorov pri trojfázových elektromotoroch VYBO Electric radu AL, ktoré sa týkajú aj elektromotorov v nižších výkonnostných triedach. Pozornosť venujme zaťaženiu, teplotným podmienkam a maximálnej nadmorskej výške.

Na to, aby vám elektromotor spoľahlivo slúžil, musí byť umiestnený a prevádzkovaný v prostredí, ktoré mu nebude škodiť. To určujú okrem iného aj prevádzkové faktory, medzi ktoré patrí zaťaženie, teplota okolia a inštalačná nadmorská výška. Ako je to v prípade menších elektromotorov radu AL s výkonmi 3 kW, 4 kW a 5,5 kW?

Skôr ako sa pozrieme na konkrétne prevádzkové faktory, spomeňme, že trojfázový elektromotor 3 kW od VYBO Electric radu AL je ideálnym riešením pre menšie aplikácie a so svojimi 1 400 ot./min. ide o ideálny motor napríklad poháňanie čerpadiel. Tieto elektromotory sú ale dostupné s rôznymi výkonmi. V prípade potreby si tak môžete vybrať elektromotor 4 kW či VYBO Electric AL elektromotor s výkonom 5,5 kW a výstupom 2 800 ot./min. pre aplikácie, kde sú potrebné vyššie otáčky. Nech už je to akokoľvek, tri prevádzkové faktory majú motory VYBO Electric radu AL spoločné. 

Trieda zaťaženia elektromotora

elektromotor 3kľ

Pri výbere elektromotora je vždy vhodné analyzovať záťažový diagram s ohľadom na očakávaný spôsob používania elektromotora. Aby bola situácia pri výbere o niečo jednoduchšia, zaviedli sa normy, ktoré prinášajú klasifikáciu jednotlivých druhov zaťaženia. Pri 3 kW, 4 kW a 5,5 kW elektromotoroch nájdete označenie S1, čo znamená, že elektromotor je vhodný na trvalé zaťaženie. Ide teda o prevádzku, pri dostatočne dlhom konštantnom zaťažení.

Teplota okolia a inštalačná nadmorská výška

Štandardne je tieto elektromotory možné inštalovať do prostredia, v ktorých sa teplota pohybuje v rozmedzí -60 až 40 °C. V prípade špeciálnych požiadaviek je potrebné elektromotor upraviť. Rovnako to platí aj v prípade maximálnej nadmorskej výšky, ktorá pri štandardnom vyhotovení elektromotora dosahuje 1 000 m.

elektromotor 4kw

Na záver doplňme, že elektromotory VYBO Electric AL majú kvalitnú hliníkovú konštrukciu, efektné chladenie a zosilnené ložiská, ktoré sú zárukou spoľahlivej prevádzky. Elektromotory s výkonom 3 kW, 4 kW a elektromotor 5,5 kW máme skladom, takže sa tiež môžete spoľahnúť na ich expresné dodanie.

Viac informácií na:

https://www.deerhuntersclub.com/forums/members/20881.html

https://edex.adobe.com/member/v9f0ac79e/

You Might Also Like